FranciePočasí ve Franii

DNES:

Aktuální ceny benzínu

  Ceny benzínu ve Francii jsou aktuální k 12.9.2018
Bezolovnatý 95 oktanů: 1,447 €.
                        Nafta: 1,375 €.
Kreditní karty jsou všeobecně u čerpacích stanic akceptovány. Ve Francii jsou také automatické čerpací stanice, kde je benzín levnější. Tyto čerpací stanice však většinou akceptují pouze platební karty vydané ve Francii.
Z fotoalba

Francie
CARCASSONNE: Fontána v nové části města

NANCY: Náměstí Place Stanislas

REIMS

MONT SAINT MICHEL: Příjezdová silnice a parkoviště v době odlivu

STRASBOURG

„Kdy se nudíme lépe než v kruhu rodiny?“ Oscar Wilde
Více jak 200 dalších fotografií naleznete ve FOTOALBU.

MAPA WEBU
     aneb co zde najdete.     


Partnerské weby

Sametová revoluce
Klub přátel Pardubicka
Sdružení přátel Pard. kraje
Cestování po Evropě
Cestování po Slovensku
Cestování po ItáliiDen jedenáctý

St. Tropez - Orange - ChanasAutokemp opouštíme po deváté hodině a míříme přímo do St. Tropez.St. Tropez **

Pohled na město z citadely na kopci

Byla až do dvacátého století malá nijak nevýznamná rybářská vesnice snadněji dostupná z moře než z pevniny. Dnes je to jedno z nejvyhledávanějších míst nejen na celém Azurovém pobřeží.

O popularitu tohoto městečka se zasloužila především v padesátých letech 20. století Brigitte Bardotová, když v ulicích města natáčela film A bůh stvořil ženu, který proslavil nejen ji, ale i St. Tropez. Pro české turisty je St. Tropez známo spíše sérií filmů o místní četnické stanici s legendárním Luisem de Funesem.

Dnes zde celebrity kotví své jachty či zde mají své vily, což přitahuje množství turistů.

Naše návštěva tohoto městečka začíná v přístavu, kam nás zavedly směrové tabule na parkoviště. U přístavu se totiž nachází obrovská parkovací plocha a i když zde parkování není nejlevnější, je to asi nejlepší místo pro zaparkování. Přímo v centru města je, jak jsme později zjistili, parkování ještě dražší. Procházíme tedy přístavem, s obdivem si prohlížíme řadu luxusních lodí a postupně se dostáváme na nábřeží. Zde je nejen řada kavárniček, ale i malířů a nalézáme zde dokonce informační centrum, kde jsme obdrželi plán města.

Rybí trh

Odpoutáme se od moře a procházíme úzkými uličkami města, které naše kroky vedou na kopec k citadele, ze které musí být nádherný výhled na město. Platíme tedy vstupné 2,5 € za osobu a vstupujeme do pevnosti.

T I P :
Návštěva pevnosti skutečně stojí za to, protože se odtud naskýtá nádherný výhled na celé město a mořský záliv.

Asi po půl hodině sestupujeme dolů a procházíme si ještě město, pomalu směřujeme k legendární četnické stanici, která si zahrála ve filmu. I tu po chvíli nalézáme. Jsme jen překvapeni, že budova působí opuštěným dojmem, četníci zde již nyní i přes nápis Gendarmerie Nationele asi nesídlí.

Ještě se stavujeme na poště, abychom poslali pohledy a míříme opět k přístavu, kde máme zaparkováno své auto. Před odjezdem zaplatíme za dvě a půl hodiny neuvěřitelných 6,3 € a v pravé poledne opouštíme Saint Tropez.

Proslulá četnická stanicePohled na městečko od přístavuPohled z pevnosti

Pohled z pevnosti nad městemUličky městaPřístav

Samé sladkostiMořské pobřežíPohled z pevnosti

Jedeme opět směrem na S.té Maximé a opět v koloně aut. Vypadá to, že St. Tropez je neustále zaplaveno kolonami aut. Jakmile se však odpoutáme od pobřeží, situace se změní. Silnice jsou volnější. U města Le Muy se napojujeme na dálnici A8 a pokračujeme směrem na Avignon a dále na Lyon. Cestou přibržďujeme u benzínové pumpy na kafe a oběd z vlastních zásob.

Naší další zastávkou bude město Orange.Orange ***

Římské divadlo

Přijíždíme do města vzdáleného asi 20 kilometrů severně od Avignonu. Zaparkovali jsme bezplatně v centru města na parkovišti u obchodního centra Lidl a vydali jsme se přímo k památce, kvůli které jsme do města zavítali.

Tou památkou je úchvatné římské divadlo.

Město Orange bylo za císaře Augusta vzkvétajícím městem, asi třikrát větším než dnes, s chrámy, lázněmi, stadionem a dalšími úžasnými budovami. Divadlo je nejzachovalejší římskou stavbou vůbec a ještě dnes se může pochlubit většinou ze svých osmi tisíc míst, několika sloupy a oblouky i úžasnou zadní stěnou jeviště zastiňující sochu Augusta. Je zde prý skvělá akustika a dodnes se zde konají koncerty a opery každoročního červencového hudebního festivalu.

Římské divadlo

Platíme vstup 7,7 € na osobu a dostáváme audiozařízení na poslech výkladu o historii divadla ve vybraném jazyce. Čeština zde však bohužel nebyla, tak se rozhodujeme pro angličtinu a italštinu. A již vcházíme do areálu divadla. Nejprve míříme do malého kinosálu, kde je promítán film o historii divadla. Dozvídáme se zde, že divadlo zažívalo svou slávu zejména v prvním a druhém století. Nic však netrvá věčně a proto doslova katastrofou pro něj byla Revoluce, kdy bylo divadlo poničeno. Poté až do devatenáctého století stály přímo v areálu divadla domky, nalepeny na jednotlivá patra ochozů jako vlaštovčí hnízda. Procházela tudy jedna z ulic města. Teprve ve druhé polovině devatenáctého století dochází k obratu a divadlo se začíná zachraňovat a opět probouzet k životu.

Poté si procházíme celý areál a pouštíme si do ucha anglický respektive italský výklad. Asi po hodině se ještě zastavujeme v prodejně suvenýrů a odcházíme z divadla. Nemíříme však daleko. Hned naproti je budova oranžského muzea, kam prý také platí vstupenka z divadla. Využíváme toho a míříme do muzea, kde nás zaujala především výstava kreseb mnohých dalších antických měst, které se v některých případech více jindy zase méně dochovaly. Jsou mezi nimi Athény, Řím nebo třeba Babylon.

Vítězný oblouk

Odcházíme z muzea a vracíme se k obchodnímu centru Lidl, kde máme zaparkované auto. Děláme nákup a odjíždíme na druhý konec města, kde je další římská památka, kterou je Vítězný oblouk. Ten byl postaven kolem roku 20 př.n.l. na památku vítězství Julia Caesara nad Řeky u Kaseiny (Marseille) a je nádherně vyzdoben výjevy z bitev. Oblouk si fotíme a vzápětí opouštíme Orange.

Ještě jsme se rozhodli, že asi tak hodinu a půl pojedeme, poté začneme hledat vhodný kemp. Tato situace nastává nedaleko města Vienne, konkrétně u výjezdu z dálnice číslo 12 u vesnice Chanas. Sjíždíme z dálnice a máme štěstí, že asi o dva kilometry dále jsme narazili na autokemp Beausejour s telefonním číslem 04 74 84 31 01. Za ubytování zde za dvě osoby, auto a stan na jednu noc platíme 11,4 €. Chystáme večeři a potom se chystáme spát.
Plánek okolí kempu Beausejour nedaleko Chanaz:Plánek trasy St. Tropez, Orange, Chanas:
Následující denPřihlášení uživatele:
login:
heslo:
Registrovat
MAPA WEBU
     aneb co zde najdete.     

Hledat na webu


    Hledat na francie.tode.cz :


Hledat na webu

Poslední příspěvky v DISKUSNÍM FÓRU:
Diskusní fórum o Francii
Francie a jídlo
Honzin - 2016-04-29 09:28:53

Ceny potravin ve Francii, oblíbená jídla, oblíbené restaurace, zkušenosti.

Téma: Jídlo a pití
-----------------------------------------------------
Zkušenosti s cestováním po východní části Francie
Honzin - 2016-04-29 09:21:47

Strassburg, Metz, Nancy atd.

Téma: Východní Francie
-----------------------------------------------------
Výše mýtného na francouzských dálnicích
Honzin - 2016-04-29 09:12:46

Zajímá vás, jak platit za jízdu po francouzských dálnicích?

Téma: Mýtné
-----------------------------------------------------

Přidejte svůj příspěvek do
DISKUSNÍHO FÓRA!


Hledat na webu


    Hledat v diskusním fóru:     
Webové kamery

Metz, katedrála Saint Etienne:

SAINT MALO:


NANCY: